Powierzchnie styku wanny z płytkami ceramicznymi

Bez wątpienia wanna to jedno z ważniejszych urządzeń w mieszkaniu. Wszak codzienna kąpiel w niej może być najlepszą częścią dnia. Tylko, że aby tak się stało, trzeba zadbać o czystość oraz higienę wanny. Powinniśmy zadać sobie pytanie jak czyścić parawany wannowe oraz same wanny? Na chwilę obecną do swojej dyspozycji mamy wiele środków o sporej sile czyszczącej

. Owszem newralgicznym miejscem, gdzie zanieczyszczenia zbierają się z reguły są narożniki wanny. Żeby do tego nie doszło, wanny wolnostojące prostokątne powinni być czyszczone cyklicznie przy pomocy mocnych środków czystości, zdolnych do zwalczania zarazków. Otóż wanny narożne należą do bardzo trudnych w zachowaniu porządku ze względu na trudno dostępne miejsca i powierzchnie styku wanny z płytkami ceramicznymi. 

Rzecz jasna w pewnym zakresie można ułatwić sobie późniejsze czyszczenie wanny, stosując antybakteryjne silikony sanitarne. Sama ich antybakteryjne właściwości hamują rozwój pleśni, dzięki czemu łazienka staje się prostsza do czyszczenia. Naturalnie najwygodniejsze w zachowaniu czystości są wanny wolnostojące i płytkie brodziki w kabinach prysznicowych.

goodlookin-loo-445146-m