Jak zrobić sobie masaż twarzy – 10 kroków przewodnika

Jeśli kiedykolwiek skorzystałaś z zabiegów na twarz, z pewnością wiesz, że po nich skóra nabiera niezwykłego naturalnego blasku. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że istnieje sposób na uzyskanie młodzieńczego i promiennego blasku twarzy bez konieczności wydawania pieniędzy na zabiegi pielęgnacyjne? Mowa tu o mniej popularnej praktyce pielęgnacyjnej, jaką jest masaż twarzy.

Czy wiesz, że nasza twarz składa się w sumie z 42 mięśni twarzy? Masaż twarzy to ćwiczenie dla tych mięśni. Tak jak ćwiczenia fizyczne przynoszą naszemu ciału liczne korzyści, masaż twarzy pomaga nam również poprzez rozluźnienie mięśni twarzy i pobudzenie krążenia krwi.

Już od czasów starożytnych koncepcja masażu była wykorzystywana w Ajurwedzie jako terapia wielu różnych dolegliwości. Masaż twarzy zawsze był na czasie, a dopiero niedawno zaczął zyskiwać na popularności. Niektórzy ludzie praktykują również Jogę Twarzy, aby uzyskać podobne korzyści. Masaż twarzy nie tylko pomaga Twojej skórze, ale także ma relaksujący wpływ na Twój system nerwowy. Pomaga również w zmniejszeniu niepokoju. Po stresującym dniu w pracy, masaż twarzy z użyciem odpowiedniego olejku do twarzy może być Twoją ucieczką.

Jeśli szukasz profesjonalnego zabiegu Endermologii sprawdź: Endermologia Wrocław

6 najważniejszych korzyści z masażu twarzy

Masaż twarzy można łatwo wykonać w domu przy użyciu minimalnej ilości sprzętu lub produktów, ale jeśli chcesz, możesz również zdecydować się na profesjonalny masaż twarzy raz lub dwa razy w miesiącu. Oto kilka fantastycznych korzyści, których nie możesz przegapić.

1) Poprawa krążenia krwi i drenażu limfatycznego

Poprawa krążenia krwi jest niezwykle ważna dla naszej skóry, ponieważ poprawia ona cyrkulację składników odżywczych i pomaga w detoksykacji. Dzięki masażowi twarzy poprawiasz krążenie i umożliwiasz drenaż węzłów limfatycznych obecnych na twarzy i szyi, które zatrzymują zanieczyszczenia.

2) Redukcja zmarszczek

Masaż twarzy pomaga opóźnić starzenie się skóry na wiele sposobów. Zwiększa produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry, dając Ci wygląd bez zmarszczek. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ciągły stres również prowadzi do powstawania zmarszczek na skórze. Masaż twarzy pomaga w tym poprzez rozluźnienie mięśni twarzy.

3) Tonizuje twarz

Starzenie się może w końcu sprawić, że twarz wydaje się obwisła, ponieważ tracisz jędrność skóry. Kiedy mięśnie twarzy nie są stymulowane, tracą jędrność. Masaż twarzy pomaga pobudzić mięśnie twarzy, daje jędrne mięśnie szczęki, a także poprawia ton i kształt twarzy. Masaż twarzy pomaga również zmniejszyć opuchliznę poprzez odprowadzanie zatrzymanego wewnątrz płynu.

4) Ułatwia naprawę skóry

Kolagen jest ogólnie wymagane dla wzrostu skóry i pomaga w elastyczności skóry i naprawy tkanek skóry. Kolagen jest syntetyzowany w naszym organizmie z pomocą witaminy C. Jednak, aby zwiększyć jego produkcję dla skóry, masaż twarzy jest pomocne. Kolagen w naturalny sposób pomoże w odbudowie wszelkich uszkodzeń skóry.

5) Minimalizuje pory i trądzik

Z właściwej higieny twarzy i regularnego masażu twarzy z odpowiednich olejków eterycznych, niektóre rodzaje trądziku można zapobiec. Duże pory są drugim najbardziej popularnym problemem twarzy po trądziku. A niektóre przewlekłe trądziki mogą pozostawić duże pory na skórze nawet po ustąpieniu trądziku. Te duże pory mogą być zarządzane poprzez zwiększoną produkcję kolagenu, który występuje podczas masażu twarzy.

6) Zmniejsza dyskomfort związany z zatokami

Masowanie konkretnych punktów akupresury i niektórych regionów wokół nosa może pomóc w uwolnieniu nagromadzonego śluzu i dać ulgę od zatok. Dotknięcie poszczególnych punktów nacisku na twarzy, na przykład, w centrum brwi (punkt oczu), kończy się w pobliżu mostka nosa, a także wewnętrznej strony powiek górnych pomaga w łagodzeniu zatok. Możesz w końcu zacząć odczuwać pewne doznania wskazujące na uwolnienie napięcia lub śluzu w tym konkretnym obszarze przy ciągłym, delikatnym nacisku.

Masaż twarzy może być łatwo włączony do codziennej lub cotygodniowej rutyny. Jak wspomniano wcześniej, nie musi on być ani kosztowny, ani czasochłonny. Porozmawiajmy teraz o tym, jak możesz zrobić sobie masaż twarzy w domu.

Jak wykonać masaż twarzy w domu?

Zanim zaczniesz, musisz mieć niezbędne wymagania, takie jak serum lub olejek do masażu twarzy.Na początku możesz zacząć masować dłońmi. Tradycyjnie, wszystkie masaże ajurwedyjskie były wykonywane rękami.

Możesz jednak zainwestować w wałki jadeitowe, wałki metalowe, Gua Sha i inne przyrządy do masażu twarzy, jeśli Ci odpowiadają. Bardzo istotne jest również dobranie odpowiedniego rodzaju serum lub olejku do rodzaju skóry. Pamiętaj, aby przed masażem oczyścić dłonie lub sprzęt, aby uniknąć trądziku lub jakichkolwiek wyprysków.

Możesz użyć wielu technik masażu twarzy, takich jak głaskanie, ugniatanie knykciami, poruszanie się ruchem okrężnym i wibracje. Wybierz jedną z tych technik lub użyj ich kombinacji, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Podczas całego masażu upewnij się, że nie naciskasz zbyt mocno. Delikatny nacisk należy wywierać równomiernie.

Oto kilka podstawowych kroków dla początkujących, które możesz wykonać.

1) Umyj twarz delikatnym mydłem lub płynem do mycia twarzy. Upewnij się, że masz czyste ręce i sprzęt jest czysty.

2) Wybierz serum do twarzy lub olej, który pasuje do Twojego typu skóry. Przed wyborem, upewnij się, że wykonasz test płatkowy na dłoni, aby sprawdzić, czy nie masz żadnej reakcji alergicznej na olejek lub serum.

3) Nałóż olejek lub serum delikatnie na twarz. Stuknij palcami po całej twarzy, aby uaktywnić mięśnie twarzy. Możesz nawet delikatnie uciskać każdy rejon twarzy.

4) Teraz użyj palca wskazującego i środkowego, aby okrężnymi ruchami przesuwać się od czoła, przez skronie, aż do policzków.

5) Delikatnie zataczaj kółka pod okiem od ruchu do wewnątrz na zewnątrz i analogicznie do góry w okolicach brwi.

6) Za pomocą palca wykonaj delikatny nacisk od podbródka w kierunku mięśnia policzkowego ruchem do góry.

7) Dla drenażu limfatycznego, możesz zacząć masować od dołu pod płatkiem ucha, idąc ruchem w dół po szyi aż do obojczyka.

8) Możesz również masować punkty akupresurowe znajdujące się na twarzy, aby poczuć się bardziej zrelaksowanym, zmniejszyć niepokój, poprawić sen i uzyskać ulgę w zatokach. Możesz znaleźć te punkty akupresury na:

-na środku czoła,

– między brwiami,

– po bokach czoła w pobliżu skroni,

– z przodu tragusa (przednia strona otworu ucha) ucha,

– pod płatkiem ucha,

– między nosem a górną wargą w centrum,

– pod oczami,

– w rowku, gdzie nozdrza łączą twarz.

9) Możesz delikatnie dotknąć każdego z tych punktów nacisku pięć do dziesięciu razy.

10) Upewnij się, że masujesz w jednokierunkowym ruchu, a każdy krok możesz powtórzyć 3-5 razy.

Możesz łatwo włączyć to do swojej porannej, wieczornej lub nocnej rutyny pielęgnacji skóry tylko na około 5- 10 min, aby poczuć się bardziej zrelaksowany i spokojny.

Jakiego olejku powinnaś używać do masażu twarzy?

Porozmawiajmy teraz o olejkach, które możesz wybrać w zależności od rodzaju skóry. Wybór odpowiedniego rodzaju olejku lub serum do masażu twarzy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie wszystkie olejki nadają się do masażu twarzy. W zależności od rodzaju skóry – suchej, trądzikowej, tłustej – należy wybrać najbardziej odpowiedni olejek, aby uniknąć wyprysków, niechcianego trądziku lub reakcji alergicznej skóry.

1) Olejek migdałowy

Jeśli twój typ skóry jest suchy, olej migdałowy jest odpowiedni dla twojej skóry, ponieważ pomaga zachować wilgoć skóry. Jest bogaty w witaminę E, która może pomóc w naprawie uszkodzeń skóry. Ma również dobre właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Właściwości antybakteryjne oleju migdałowego mogą być stosowane w leczeniu trądziku i jego właściwości przeciwgrzybicze, aby pomóc w leczeniu grzybiczych problemów skórnych.

Jest on również stosowany w leczeniu ostrych zakażeń skóry, takich jak egzema, łuszczyca, zapalenie skóry. To może pomóc w redukcji i rozjaśniania ciemne plamy pod oczami. Nie tylko to, jego efekty rozjaśniania skóry mogą być skuteczne w usuwaniu opalenizny.

2) Olej Moringa

Olej Moringa pozyskiwany jest z Moringa Oleifera, powszechnie znanej jako roślina podbiału. Dla skóry wrażliwej, olej Moringa może być stosowany do masażu twarzy. Jest on bardzo często stosowany w różnych kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ ma niesamowite właściwości korzystne dla skóry. Jest powszechnie znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych.

Olej z nasion Moringa ma bogatą zawartość białka i ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, takich jak kwas oleinowy, który działa jako dodatkowa bariera dla naturalnej skóry i chroni przed zanieczyszczeniami.Posiada również Zeatin, który promuje anti-aging poprzez opóźnianie starzenia się i zwiotczenie skóry. Zeatin pomaga w rozwoju tkanek skóry na poziomie komórkowym. Ma również właściwości antybakteryjne i jest bogaty w witaminę C, która może zwiększyć produkcję kolagenu.

3) Olej kokosowy

Dla normalnego typu skóry, olej kokosowy może być stosowany do masażu twarzy. Jednak olej kokosowy należy unikać, jeśli masz duże pory, tłustą lub trądzikową skórę, ponieważ może on zatykać pory, gdy jest utrzymywany zbyt długo. Olej kokosowy jest naturalnym środkiem nawilżającym, który jest bogaty w witaminę E i kwas laurynowy. Ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, dzięki czemu jest stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak egzema.

Zawartość kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolenowy, pomaga w zatrzymywaniu wilgoci w skórze. Olej kokosowy stosowany na skórę normalną pomaga w nawilżaniu skóry, dzięki czemu skóra staje się gładka i jednolita. Może również pomóc w przypadku uszkodzeń skóry i stanów zapalnych skóry. Jednakże, olej kokosowy jest komedogenny i ciężki olej, więc upewnij się, aby stosować w małych ilościach lub unikać go, jeśli masz pryszcze lub duże pory.

4) Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry tłustej, suchej, z porami trądzikowymi. Jest znany jako naturalny dezodorant i środek odstraszający owady. Ma antybakteryjne, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu trądziku. Należy jednak pamiętać, że drzewo herbaciane jest olejkiem eterycznym, który nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę. Rozcieńczyć 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego z łyżką stołową odpowiedniego oleju przewoźnika, takich jak olej migdałowy lub olej sezamowy przed zastosowaniem na skórę. Olejek z drzewa herbacianego ma również działanie przeciwzapalne, co może pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia i obrzęku skóry. Pomaga również w zmniejszaniu blizn potrądzikowych i pozbycia się swędzenia.

Musisz wybrać odpowiedni rodzaj olejku do masażu lub serum do swojego typu skóry. A następnie, dzięki prawidłowej technice masażu i regularnemu rytuałowi masażu twarzy, możesz wykorzystać maksymalne korzyści płynące z masażu twarzy. Upewnij się, że wykonałaś test płatkowy, jeśli masz wrażliwą skórę i reagujesz alergicznie na niektóre oleje, zwłaszcza orzechowe.

Masaż twarzy to jeden z najlepszych sposobów na rozpieszczanie siebie i dbanie o skórę twarzy. Dlaczego nie zacząć ćwiczyć mięśni twarzy, aby uzyskać młodzieńczą, promienną skórę?