Diament jest zaliczany do najtwardszych kamieni

Niewątpliwie diament jest zaliczany do najtwardszych materiałów. Mało tego wyraz diament pochodzi od greckiego słowa Adams, co znaczy nie do zniszczenia. Olśniewające piękno, które dotyczy diamentów jest niezwykle kosztowne, ceny te kształtowały się w ciągu wielu wieków.

Rzecz jasna to nie znaczy, że biżuteria z diamentami nie może być zakupiona przez każdego oraz że jest ciężko dostępna. Natomiast sam diament został odkryty w Indiach około 3000 lat temu.

Niewątpliwie warto też wspomnieć, że były one określane jako wartościowe kamienie z uwagi na ich moc, bowiem pozwalały zdobyć światło i jako amulet dla ochrony przed złymi mocami. Wszak do dziś biżuteria z brylantami jest tak postrzegana. W dalszej kolejności zainteresowanie diamentami przeniosło się do średniowiecza, diamenty były jeszcze bardziej traktowane jako przedmiot wysokiej wartości, stąd droga biżuteria z diamentów A.Lange. Rzecz jasna, nie były one właściwie już tam postrzegane jako rzeczy o nadprzyrodzonej mocy. Biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania i wartość diamentów, stara biżuteria nie stała się wystarczająca dla oczekiwań ludzi, dlatego otwierano następne kopalnie diamentów.

Dawna, droga biżuteria używana z diamentami i brylantami. Największy wybór. sprawdź